مونو پمپ

مونو پمپ چیست ؟

مونو پمپ که به نام های منوپمپ، Mono Pump، پمپ ماردونی یا Progressive Pump پمپ حفره پیش رونده و پمپ غلیظ کش نیز شناخته میشود نوعی پمپ جابجایی مثبت است و همچنین به عنوان تک پمپ اسکرو ( Single Screw Pump ) ، پمپ حفره ای و حتی پمپ غلیظ کش نیز شناخته می شود . این پمپ سیال را از طریق مکانیزم جلوبرنده و از طریق پمپاژ ، دنباله ای از شکلهای کوچک و ثابت را از طریق چرخش روتور منتقل می کند و باعث می شود که سرعت جریان حجمی متناسب با نرخ چرخش (دو طرفه) و سطح پایین برشی که در مایع پمپ شده اعمال شود.

مونو پمپ دارای بخش های اصلی می باشد که شامل الکتروموتور، گیربکس، روتور، استاتور، شاسی یا بدنه و سیستم آب بندی است. این بخش ها هر کدام وظیفه خاص خود را انجام میدهند که همه این وظایف در راستای عملکرد اصلی پمپ یعنی انتقال انواع مواد می باشد. دبی و فشار این پمپ ها برحسب مدل های مختلف آن، متنوع میباشد.

اطلاعات تماس با فروشگاه درویش

اگر تمایلی به مطالعه کامل مقاله ندارید میتوانید از فایل صوتی زیر استفاده نمایید

ویدئو معرفی مونو پمپ

معرفی انواع مونو پمپ

مونوپمپ ها براساس کاربرد به دسته های مختلفی تقسیم میشوند که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

مونو پمپ مدل لوله ای (Pipe Mono Pump)

منوپمپ لوله ای ( مواد غذایی ) رایج ترین مدل بوده که ورودی آن لوله ای شکل می باشد که دلیلی نام گذاری آن هم همین می باشد. منوپمپ لوله ای برای انتقال سیالات با ویسکوزیته مختلف مانند عسل، رب و سیالات حاوی ذرات جامد بوده استفاده می شود. انتقال سیالات به این منوپمپ از طریق لوله بوده که با فلنچ به پمپ متصل می شود. این سری از بسته به نوع سیال انتقالی از 2 نوع هلیکس دار و ساده تشکیل میشود.

عناصر اصلی استفاده شده در مدل لوله ای عبارتند از: یک روتور مارپیچی تک راه که داخل یک استاتور با حفره مارپیچی دو راهه میچرخد. تمامی قطعات با استفاده از سیستم مدیریت کیفیت که باعث بدست آمدن بالاترین مشخصات فنی شده و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها ساخته می شوند. در این سیستم هر پمپ به طور اختصاصی و با توجه به نیاز آن بخش صنعت، کاربرد و ماده ای که پمپ می شود طراحی و ساخته میشود.

مونو پمپ لوله ای

مشخصات فنی مونوپمپ لوله ای

تیپ لوله ای حداقل مقدارحداکثر مقدار
دبی ( مکعب بر ساعت )2200
فشار ( بار )260
سرعت خروجی موتور 700 rpm1400 rpm
ورودی ( اینچ ) 28

بازدیدکننده محترم، در صورت بازدید این صفحه با تلفن همراه ، به دلیل بزرگی جداول لطفا جهت مشاهده جداول تصویر را به سمت چپ یا راست بکشید

منوپمپ قیف دار (Hopper Mono Pump )

تفاوت مدل قیف دار که به آن مونو پمپ هلیس دار نیز گفته میشود، مدل از مدل لوله ای فقط در قسمت ورودی می باشد که دارای یک قیف می باشد که سایزآن بستگی به ظرفیت پمپ دارد. در قسمت ورودی نیز دارای یک هلیکس بوده که روی شفت نصب میشود. این پمپ در انتقال سیالات دارای ذرات جامد و مواد خمیری شکل که چگالی و ویسکوزیته بالایی دارد کاربرد دارد.

منوپمپ قیف دار دسته ای از منو پمپ ها هستند که بوسیله آن انتقال موادی با وسکوزیته بالا همانند،خمیر،میوه یا مایعات با ذرات معلق انجام میشود. منو پمپ دارای قیف بوده و از این طریق تغذیه می شوند به این صورت که سیالات به درون قیف انتقال می یابد و بوسیله مارپیچی که برای انتقال راحت تر غلیظ و رساندن آن به روتور درون قیف تعبیه شده است، انتقال  و بعد از آن پمپاژ می شود. لازم به ذکر است که منو پمپ قیف دار معمولا به صورت تک استیج تولید میشوند اما قابلیت آن را هم دارند که به دو اسیتج یا بیشتر تبدیل شوند.

مونو پمپ قیف دار شبیه مدل لوله ای می باشد و فقط تفاوت در قسمت ورودی آن یک قیف قرار گرفته که اندازه این قیف بستگی به ظرفیت پمپ دارد. این مدل در قسمت ورودی دارای هلیکس (Helix) بوده که روی شافت نصب می شود.

مونو پمپ قیف دار

مشخصات فنی مونوپمپ قیف دار ( هلیس )

تیپ قیف دارحداقل مقدارحداکثر مقدار
دبی ( مکعب بر ساعت )2200
فشار ( بار )260
سرعت خروجی موتور 700 rpm1400 rpm
ورودی ( اینچ ) 28

منو پمپ تخلیه بشکه

منوپمپ تخلیه بشکه که به منو پمپ عمودی هم معروف است به گونه ای طراحی شده است که قسمت اصلی پمپ وارد بشکه یا مخزن میشود و امکان تخلیه و پمپاژ میسر میگردد. این پمپ که با نامهای Barrel Pump یا Drum Pump یا Container Pump یا Fill Pump نیز شناخته می شود، مقوله اصلی در انتخاب پمپ بشکه کش مناسب میزان گرانروی یا ویسکوزیته سیال مورد نظر می باشد. همچنین در برخی موارد کاربری خاص به این محصولات پمپ تخلیه اسید یا اسید کش نیز گفته می شود.

پمپ تخلیه بشکه از نوع سانتریفیوژ یا گریز از مرکز هستند که یکی از پرکاربردترین مدلهای بشکه کش می باشند. مونوپمپ های بشکه کش برقی عمدتا مخصوص جابجایی سیالات رقیق با ویسکوزیته تا 800 سانتی پویز مورد استفاده قرار می گیرند. این سیالات می توانند شامل انواع حلالها، روغنها، اسیدها و نوشیدنیها باشند. جنس بدنه پمپ های برقی متناسب با نوع سیال انتخاب می شود و در جنس های استیل، PP، PVDF و آلومینیوم موجود می باشند.

الکتروموتور این پمپ می تواند متناسب با مایع پمپ شونده و محیط از نوع ساده و ضد انفجار باشد. نوع پروانه پمپ تخلیه بشکه برقی در فشارهای بالا تا 2 بار و دبیهای کم تا 70 لیتر در دقیقه از نوع بسته و در فشارهای پایین تا 1 بار و دبیهای بالا تا 150 لیتر در دقیقه از نوع باز می باشد. پمپهای اسکرو (مونو پمپ تخلیه بشکه) از نوع جابجایی مثبت می باشند و عمدتا استفاده در سیالات با ویسکوزیته بالا مورد استفاده می گیرند. این پمپ ها قادر به تخلیه مایعات تا ویسکوزیته 50000 سانتی پویز از درون مخازن یا بشکه می باشند. اجزای اصلی پمپ های تخلیه بشکه اسکرو شامل مارپیچ و استاتور است.

این پمپها نسبت به پمپ های سانترفیوژ دارای دبی کمتری می باشند و تا حداکثر 30 لیتر در دقیقه قابلیت پمپاژ دارند. دور الکتروموتور در منوپمپ های بشکه کش اسکرو متناسب با غلظت سیال تعیین می شود. جنس این پمپ ها معمولا از استیل ضد زنگ SS می باشد. از پمپ ها برای جابجایی انواع سیالات ویسکوز همچون رب، رنگ، چسب، رزین، واسگازین، مواد خمیری و … استفاده می شود.

مونو پمپ تخلیه بشکه

مشخصات فنی منوپمپ عمودی یا تخلیه بشکه

تیپ مونو پمپ ورودی ( اینچ )خروجی ( اینچ )فشار ( بار )دبی ( لیتر در ساعت )توان موتور ( کیلووات )خروجی در دقیقه
مونو پمپ تخلیه بشکه تیپ DMP 132880003420
مونو پمپ تخلیه بشکه تیپ DMP 221-1/2320001.1645
مونو پمپ تخلیه بشکه تیپ DMP 332590002.2645

منوپمپ فوم بتن (Concrete Pump)

فوم بتن به بتن سبک گفته میشود که شامل فوم ، سیمان ، آب و ماسه بادی می باشد که علاوه بر دارا بودن تمام ویژگیهای بتن معمولی ، دارای ویژگیهای منحصر بفرد خود مثل وزن کم ، مقاومت فشار زیاد ، عایق صوتی و حرارتی و صرفه اقتصادی داشتن ، می باشد. از مونوپمپ فوم بتن برای انتقال بتن میکس شده استفاده میشود که مشابه با تیپ لوله ای می باشد فقط تفاوت آن در کناره آن یک دریچه بازدید و تخلیه وجود دارد . در این پمپ با چرخش روتور ، بتن داخل آن پمپاژ می شود.

مونو پمپ فوم بتن

مشخصات فنی منوپمپ مخصوص فوم بتن

تیپ مونو پمپ ورودی ( اینچ )خروجی ( اینچ )فشار ( بار ) / دبی توضیحات
تیپ P 58527 / 18000پمپ تک بدون الکتروموتور و شاسی
تیپ P 80628 / 22000پمپ تک بدون الکتروموتور و شاسی

نحوه کارکرد کلی مونو پمپ فوم بتن 

بعد از میکس فوم بتن ، مونوپمپ وظیفه پمپاژ ملات فوم بتن را بر عهده دارد. دراین پمپ مشابه مونوپمپ لوله ای بوده اما با تفاوت که دارای یک دریچه بازدید در پهلو به جهت تخلیه مواد میباشد. پمپ زیر مخزن دستگاه بتن ساز فوم بتن نصب شده و دارای ورودی فلانج و خروجی سرشیلنگی میباشد. پمپ فوم بتن در دو رنج ظرفیت تولید و به بازار عرضه میشود.

در پمپ فوم بتن با چرخش روتور درون محفظه استاتور، بتن میکس شده پمپاژ می شود. با تغییر در قطر روتور و استاتور و تغییر دور موتور پمپ بتنی باعث کاهش و افزایش قدرت پمپاژ پمپ می شود. با این روش علاوه بر کم شدن استهلاک دستگاه می توان فوم بتن را به صورت دقیق و تمیز اجرا کرد.

مونو پمپ دوزینگ یا پمپ اندازه گیر

از پمپ دوزینگ برای پمپاژ و انتقال مقدار دقیق و مشخصی از مواد کاربرد دارد. این پمپ برای اندازه گیری مواد با ویسکوزیته کم تا زیاد و موادی که حاوی ذرات جامد می باشد به گونه ای طراحی شده که با تغییر فشار سیستم دبی خروجی یکنواختی را داشته باشیم. منوپمپ دوزینگ همچنین دارای لوازم جانبی مانند شیر اطمینان، دمپر پالس، صافی و شیر می باشد که برحسب نیاز قابل تهیه می باشد.

مزایای مونو پمپ

 • انتقال سیالهای اسیدی یا بازی با ویسکوزیته و درجه حرارت و دبی های مختلف
 • انتقال موادی با حجم دلخواه
 • تعمیر و نگهداری آسان ، اقتصادی و باصرفه ( دارای عمر طولانی و هزینه نگهداری و تعمیرات ارزان )
 • طراحی منحصربفرد و تنوع کاربرد در انواع صنعت ها
 • آلودگی صوتی کم ( کمترین میزان تولید صدا )
 • قابلیت پمپاژ سیالات غلیظ و رقیق
 • دارای توانایی کارکرد روتور در دو جهت
 • به صورت خشک کار می کند. دارای جریان یکنواخت پمپاژ سیال می باشد.
 • دارای ضریب NPSH و مکش پایین است.
 • جهت استفاده در مصارف بهداشتی، مواد غذایی، صنایع دارویی ، بتن سبک ( فوم بتن ) مناسب است.

عملکرد مونو پمپ

عملکرد منوپمپ به این صورت است که روتور مداوم درون استاتور بدون اینکه در جای حرکت کند به دور خودش میچرخد و در عین چرخش روتور دسته ای از حفره های زنجیره ای ایجاد میشود که اندازه های ثابتی نیز دارد. این حفره ها نیز با چرخش روتور حرکت میکنند اما حجم و شکل آنها همواره ثابت است و تغییر در آن ایجاد نمیشود و به همین دلیل سیال میتواند بدون اینکه آسیب ببیند، از شافت ورودی، وارد دستگاه شده و از سمت دیگر ( شافت خروجی ) خارج شود. 

ورود سیال به دستگاه اینگونه است که، هماهنگ با چرخش روتور مکشی ایجاد شده و سیال به وسیله ی این مکش وارد دستگاه میشود، در نیتجه چرخش ادامه می یابد و سیال پس از دریافت پمپاژ و انتقال می یابد و از شافت خارجی، خارج میشود. یک موضوع مهم این است که حفره های درون پمپ با هم دیگر حالت همپوشانی دارند و این امر باعث میشود جریان خالص سیال با جابه جایی کلی دستگاه برابر است.

اگر بخواهیم درباره چگونگی کارکرد این نوع پمپ صحبت کنیم باید گفت در ابتدا روتور داخل استاتور میچرخد و چرخش آن باعث تشکیل حفره هایی میشود که از سمت مکش (ورودی پمپ ) به سمت رانش پمپ ( خروجی پمپ ) انتقال می یابد و اینگونه مایع یا سیال موردنظر انتقال می یابد.

نبود نشت بین مارپیچهای روتور و استاتور باعث میشود که سیال به طور ثابت و با دبی متناسب با سرعت دورانی پمپ جریان یابد. به جهت اینکه بین مراحل مختلف نشت نباشد ، باید یک حفره بسته وجود داشته باشد و حفره بسته بوسیله دو مقطع روتور که هر کدام با یک مقطع روی استاتور مرتبط هستند، بوجود می آید. روتور حرکتی ترکیبیی دارد، یعنی ابتدا دوران حول محور اصلی و سپس دوران خارج از مرکز محور اصلی حول محور استاور انجام میگیرد.

ویدیو نحوه عملکرد منوپمپ

اطلاعات تماس با فروشگاه درویش

راهنمای انتخاب مونو پمپ 

فرآیند انتخاب پمپ مناسب عبارت است از : تعیین اندازه و تعداد مراحل فراهم کردن شرایط مساعد برای سیال و یافتن محرکی با اندازه مناسب تامین توان مورد نیاز پمپ

بنابراین پیش از انتخاب پمپ بیشترین اطلاعات درباره نوع سیال و کاربرد پمپ باید جمع آوری شود. یک پمپ تنها برمبنای دبی و فشار میتواند انتخاب شود اما ویژگیهای سیال مانند لزج بودن، سایش یا سایندگی، اندازه بزرگترین ذرات جامد، میزان ذرات، شرایط مکش و دما تاثیر زیادی برا انتخاب پمپ دارد.

کاربردهای مونوپمپ

به طور کلی در انتخاب مونو پمپ باید موارد زیر را در نظر گرفت :

 • دبی ( ظرفیت ) مورد نیاز
 • هد ( فشار )
 •  ویسکوزیته یا لزجت
 •  سایندگی یا خورندگی موادی که در پمپ استفاده خواهد شد تا در صورت لزوم روتور و استاتور مناسب انتخاب گردد
 •  دمای سیال

اجزای منوپمپ

اجزای اصلی مونوپمپ به دسته اصلی تقسیم میشود

 1. الکتروموتور
 2. گیربکس
 3. روتور پمپ
 4. استاتور پمپ
 5. بدنه پمپ
 6. سیل مکانیکی
 7. پوسته چدنی (یاتاقان) و میل یاتاقان
 8. قفل و هلیکس (گاردون)
 9. درب سالنیک و نخ آبندی (پکینگ)
 10. بوش روی گردگیر و بوش روی قفل و روتور
 11. گردگیر لاستیک و بوش سالنیک
 12. درب پوسته و فولی تسمه
 13. کمربند فولادی و میل بازوها
 14. باکس (سه راهی)

 

 

اجزای مونو پمپ

 • الکتروموتور : از الکتروموتور برای ایجاد نیروی جلوبرنده در منوپمپ کاربرد دارد که ایجاد دبی و فشار را براساس ویسکوزیته و چگالی سیال در پی دارد. هر چه در الکتروموتور دور خروجی بیشتر باشد آبدهی پمپ افزایش می باشد. توان ورودی به پمپ نیز تاثیر در فشار خروجی پمپ دارد.
 • گیربکس : از گیربکس برای تغییر دور دلخواه و مورد نیاز پمپ استفاده میشود. البته برخی پمپ ها به جای استفاده از گیربکس ، از سیستم پولی تسمه استفاده میشود که از لحاظ قیمتی مقرون بصرفه تر می باشد.
 • روتور مونو پمپ : روتور قسمت مارپیچی با گام های درشت پمپ است که دنده های عمیق دارد. گام روتور نصف گام استاتور است. فضاهای خالی روتور در هر چرخش با سیال پر شده و در نتیجه این حرکت روتور باعث انتقال سیال می شود
 • استاتور منوپمپ : استاتور به قسمت داخلی بدنه گفته می شود که به صورت مارپیچ دوراهه روتور را در خود جای می دهد.

کاربرد مونو پمپ

 • صنایع نفت و گاز و پتروشیمی: در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی از منو پمپ استفاده های گوناگونی می شود که از جمله آن می توان به پمپاژ لجن های کف مخازن و سیالات نفتی، رزین و پلیمر، استفاده در فیلتر پرس ها، جداسازی آب و روغن و انتقال گل حفاری اشاره نمود.
 • صنایع کاشی و سرامیک
 •  صنایع معدنی
 •  صنایع دریایی
 • صنایع شیمیایی مثل رنگ سازی ، صنایع داروسازی ، صنایع لاستیک و پلاستیک سازی
 • صنایع نساجی: دوزینگ مواد شیمیایی، آهار زنی، رنگ و جوهر چاپ
 • صنایع موادغذایی :انواع  بستنی و شکلات وشیرینی ، تن ماهی ، انواع سس ها، گلوتن، گلوکز و نشاسته، خمیر نان، کشک، ژلاتین خوراکی، روغن خوراکی، پالپ میوه، نوشیدنی ها مانند قهوه و چای،‌ لبنیات مانند خامه، پنیر، ماست، انواع رب، انواع کنستانتره، مربا، عسل، انواع پالپ، شربت، کنسرو
 •  صنایع آب و فاضلاب
 • صنایع چوب و کاغذ: تزریق مواد شیمیایی، کربنات کلسیم، کائولیت برای فیلتر، رزین، ماسکوئیت، بنتونیت، خمیر کاغذ، چسب، رنگ، پوشش دهی کاغذ، نشاسته
 •  صنایع آرایشی و بهداشتی: پمپاژ پماد، کرم، لوسیون، شامپو، انواع دوغاب ها و اسلاری ها، خمیردندان، مایع ظرفشویی و مایع شوینده، ژل و همچنین تزریق مواد افزودنی تحت عنوان دوزینگ پمپ
 • صنایع نیشکر: شربت شکر، ملاس، شیرآهک، عصاره مالت

حتما بخوانید : تعمیر مونو پمپ

موتور منوپمپ

تعیین ظرفیت مونو پمپ 

هر دستگاهی یک ظرفیت کاری دارد که مونوپمپ نیز از این موضوع استثنا نمیباشد و هر کدام از مدل های منوپمپ با توجه به ویژگی هایش ظرفیت خاصی را دارد؛ که اگر از این خط قرمز دستگاه بگذرید به مرور زمان دستگاه داغ کرده و آسیب میبیند و از دور خارج میشود.

عناصر تعیین ظرفیت:

 1. قطر روتور 
 2. عمق لنگ روتور 
 3. طول گام روتور 
 4. دور گام روتور 

از بین چهار عنصری که نام برده شده است، سه عامل اول برای آن مدل مونوپمپ ثابت است و بر اساس استانداردهای تولید کننده تنظیم و مشخص میشود و فقط عنصر چهارم یعنی دور گام روتور بر اساس تصمیم سازنده مشخص میشود ولی شما آنرا میتوانید تغییر دهید. توصیه میشود قبل از انتخاب مونوپمپ از میزان ظرفیت آن مطلع شوید تا بتوانید مورد مناسبی را برای فعالیت خود انتخاب کنید.

مونو پمپ دوزینگ

دوزینگ پمپ یا پمپ اندازه گیری برای پمپاژ مقدار دقیقی از سیالات استفاده می شود. از این پمپ برای اندازه گیری مواد با ویسکوزیته های مختلف استفاده میشود که حتی برای موادی که حاوی ذرات جامد هم باشد قابل استفاده می باشد و به گونه ای طراحی شده که با تغییر فشار سیستم دبی خروجی یکنواخت و ثابتی را در هر حالتی داشته باشیم.

مونو پمپ استیل

محصولات و موادی که نیاز به مجوزهای بهداشتی دارند و جز موادغذایی حساب میشوند، اجزای پمپ، مخصوصا بخش هایی از پمپ که با مواد درگیر هستند، باید از جنس استیل باشند تا ضمن نداشتن مشکل در دریافت مجوز بهداشت، موادی به محواد اولیه اضافه نشود و برای سلامتی خطرساز نباشد. از این رو شرکتهای سازنده پمپ نیز برای مدل های پاستوریزه ( بهداشتی ) از جنس استیل استفاده میکنند. مونو پمپ استیل معمولا دارای هزینه جدا نسبت به مدل های معمولی می باشد که بر روی فاکتور محاسبه میشود، البته برخی از مشتریان گرامی شاسی استیل را نیز در نظر میگیرند که این مورد نیز قابل خرید می باشد.

منوپمپ دوزینگ

فروش اینترنتی مونو پمپ

فروش محصولات مختلف پمپ های مخصوص موادغذایی و دیگر مصارف مربوط به منوپمپ به صورت کاملا آنلاین ممکن نمی باشد اما ما این اطمینان را به شما میدهیم که قیمت های درج شده محصولات بیشترین نزدیکی به قیمت های دقیق را داشته و با یک تماس میتوانید قیمت دقیق را دریافت نمایید و بدون حتی حضور در فروشگاه ، محصولات مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

خدمات تعمیرات

هر پمپی بعد از مدتی که کار میکند نیاز به سرویس ، تعمیر و سرویس های دوره ای دارد. این خدمت نیز در فروشگاه ما فعال بوده و محصولات ( حتی محصولات خارجی ) پس از دریافت توسط ما به کارخانه مشهد ارسال گردیده و خدمت مورد نظر انجام خواهد شد.

منوپمپ غلیظ کش 

پمپ غلیظ کش ، اصطلاح کلی می باشد که به دسته پمپ های مختلفی از جمله پمپ دنده ای ، مونو پمپ و پمپ روغن داغ که برای انتقال مواد غلیظ استفاده میشود گفته میشود. پمپ غلیظ کشی که مد نظر ما در محصولات ما می باشد از نوع منوپمپ آن می باشد که کاربردهای بسیاری دارد که به چند نمونه از آن خواهیم پرداخت. که شامل موارد زیر می باشد

 • پمپ غلیظ کش کوچک
 • پمپ غلیظ کش شامپو
 • پمپ غلیظ کش استیل
 • پمپ غلیظ کش دستی
 • پمپ غلیظ کش آسیا

مونو پمپ ایران

با توجه به گسترش روزافزون تولیدات داخلی و پیشرفت صنعتگران کشور، تولیدات داخلی به سرعت وارد سبد صنعتی کشور خواهد شد، یکی از مزایای آن استفاده دسترسی راحت تر به خدمات پس از فروش و همچنین قیمت پایین تر محصولات داخلی نسبت به محصولات خارجی می باشد. جنس متریال داخلی پمپ های ایرانی از جمله روتور و یا پوسته پمپ تفاوتی با محصولات دیگر ندارد و  توجه به ساخت مونو پمپ ها در ایران، از جنس فولاد یا چدن، استیل با گرید های 304، 316 و 420 در مصارف بهداشتی قابل ارائه می باشد.

مونو پمپ دست دوم

انواع پمپ ها با توجه به استفاده و کاربردهای مختلف هر کاربرد تولید و عرضه میشود و نمیتوان خیلی راحت از پمپ کارکرده یا دست دوم دیگری استفاده نمود، با این پیش فرض به هیچ وجه استفاده از پمپ دست دوم توصیه نمیشود.

مونو پمپ بهلول

شرکت منوپمپ بهلول یکی از شرکت های تولید کننده قدیمی این نوع پمپ در کشور می باشد. تفاوت محصولات این شرکت با دیگر شرکت ها در سایز و ابعاد و مشخصات فنی پمپ ها می باشد.به خاطر شرایط کاری خود شرکت ، لیست قیمت درج نمیشود و قیمت ها همیشه به صورت استعلام تلفنی یا مکاتبه اعلام میشود که این مورد برای یک کسب و کار یک نمره منفی می باشد. به همین دلیل قیمت مونوپمپ بهلول در هیچ جایی به صورت دقیق درج نمیشود.

مونو پمپ استاتور لاستیکی

مونو پمپها دارای استاتور لاستیکی می باشندکه یکی از مهم ترین نکات در انتخاب پمپ مناسب نیز استاتور آن می باشد که باید با سیال انتقالی سازگاری کامل داشته باشد،. معیوب شدن استاتور در اثر خشک کار کردن می تواند در اثر نبود روانکاری سیال پمپ شونده باشد که باعث افزایش اصطکاک بین روتور و استاتور، بالا رفتن سطح استاتور می شود.

تاریخچه منوپمپ

پمپ حفره پیشرونده یک نوع پمپ جابجایی مثبت است و همچنین به عنوان پمپ حفره پیشرونده ، پمپ حفره پروگ ، پمپ پیچ غیر عادی یا پمپ حفره شناخته می شود. این سیال با استفاده از پیشرفت ، از طریق پمپ ، دنباله ای از حفره های کوچک و ثابت و گسسته را هنگام چرخاندن روتور خود منتقل می کند. این امر منجر به تناسب سرعت جریان حجمی با سرعت چرخش (دو طرفه) و اعمال سطوح پایین برشی بر سیال پمپ شده می شود.

این پمپ ها در اندازه گیری سیال و پمپاژ مواد چسبناک یا حساس به برش کاربرد دارند. حفره ها به سمت انتهای آنها باریک شده و روی هم قرار می گیرند. همانطور که یک حفره کاهش می یابد ، حفره دیگر افزایش می یابد ، مقدار جریان خالص دارای حداقل تغییرات است زیرا کل جابجایی برابر است. این طراحی منجر به جریانی با پالس کمی یا بدون نبض می شود.

معمول است که تجهیزات با نام سازنده یا نام محصول مشخص شوند. از این رو نام ها می توانند از صنعتی به صنعت دیگر و حتی منطقه ای متفاوت باشند. مثالها عبارتند از: Moineau (پس از مخترع ، René Moineau). 4 مجوز اصلی تولید به: پمپ MOYNO [آمریکا] ، پمپ مونو [انگلستان ، اروپا] ، Gardier [بلژیک] و PCM.

پمپ حفره پیشرونده همچنین می تواند به عنوان یک موتور (موتور گلی) عمل کند هنگامی که سیال در داخل آن پمپ می شود. برنامه های کاربردی شامل حفاری چاه جهت دار است.[ویکیپدیا]

مشکلات مونوپمپ و دلایل آن

مشکلات مونو پمپ

گروه صنعتی درویش به عنوان نمایندگی رسمی مونوپمپ مشهد آمادگی توزیع مستقیم هر کدام از قطعات پمپ ها را دارد . به خاطر تولید ایران بودن انواع پمپ ها به راحتی میتوانید قطعات را تهیه نمایید

منو پمپ ها با اسم های پمپ اسکرو ، پمپ حفره پیش رونده نیز شناخته میشود که میتوانید جهت استعلام قیمت و یا دیگر پمپ های منوپمپ مشهد با ما تماس بگیرید

لیست قیمت مونو پمپ 

شرکت تولید کننده دریافت لیست قیمت
قیمت منو پمپ آسیا لیست قیمت منوپمپ آسیا
قیمت مونو پمپ بهلول تماس بگیرید
قیمت پمپ نچ //

با عرض پوزش لیست قیمت و انتخاب مدل دقیق تمامی محصولات نیاز به استعلام تلفنی دارد .

تولیدکنندگان ایرانی مونوپمپ

در کنار فروشندگان و تولیدکنندگان اروپایی و آمریکایی که این دسته پمپ ها را تولید و عرضه می نمایند، شرکت های ایرانی متعددی نیز نسبت به مهندسی معکوس و گاها تولید مستقیم عمل می نمایند. از جمله شرکت های تولید کننده مونوپمپ ایران کارخانه های زیر می باشد:

 1. منوپمپ بهلول
 2. منوپمپ آسیا
 3. مونوپمپ ایران ( تلمبه توس )

فروشگاه درویش در زمینه مشاوره، تامین و فروش مونو پمپ آسیا و قطعات مونوپمپ فعالیت دارد و در پاسخگوی سوالات فنی یا هرگونه مشکل مشتریان محترم می باشد.

لطفا جهت مشاوره رایگان و استعلام و دریافت لیست قیمت با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید

سوالات متداول : 

مونو پمپ چیست ؟

این پمپ که یک پمپ جابجایی مثبت می باشد، سیالات مختلف در اثر چرخش ماردون در راستای محور پمپ منتقل می شوند. منو پمپ یا پمپ غلیظ کش، برای سیالات غلیظ با ویسکوزیته بالا نیز کاربرد دارد .منوپمپ به انگلیسی mono screw pump نیز نامیده میشود که برخی از مشتریان هم به همین دلیل به آن پمپ اسکرو ایرانی نیز می گویند. البته به این پمپ ، پمپ حفره ای ، پمپ Progressive cavity ( پمپ حفره پیش رونده ) یا پمپ ماردونی نیز گفته میشود.

مونو پمپ ها دارای گارانتی می باشند ؟

بله تمامی محصولات منوپمپ های ایرانی دارای یک سال گارانتی میباشد . شرط لازم برای فعال بودن گارانتی ، نگهداری از پمپ و انجام شستشو و تعمیرات دوره ای می باشد

انواع مونو پمپ کدام مدل ها می باشند ؟

منوپمپ ها به دسته های اصلی زیر تقسیم میشوند : مدل های لوله ای ، قیفی ، تخلیه بشکه و هلیس دار

کدام شرکت ها در ایران تولید کننده مونو پمپ می باشند؟

شرکت های منوپمپ آسیا ، مونوپمپ بهلول و پارس تولید کنندگان رسمی این پمپ ها در ایران می باشند

آیا تعمیرات مونو پمپ های خارجی هم انجام می دهید؟

تا جایی که امکان داشته باشد و بتوان از لوازم یدکی مدل های مختلف منوپمپ های خارجی ساخت بله امکانش وجود دارد، برای امکان سنجی این تعمیرات پمپ شما باید به محل کارخانه ( مشهد ) ارسال شود و بعد از امکان سنجی و برآورد هزینه و زمان لازم انجام شود

0/5 ( 0 نظر )

20 دیدگاه

 • سلام . ممنون از اطلاع رسانی دقیقتون
  فقط یه سوال داشتم
  تو سال 1400 لیست قیمت تغییر داشته ؟

  • بله . قیمت های همه مدل مونو پمپ آسیا تو سال 1400 تغییر داشته که میتونید برای استعلام با ما در تماس باشید

 • سلام چرا قیمت دقیق مونو پمپ بهلول و آسیا رو قرار نمیدید ؟

  • سلام . لیست قیمت مونو پمپ آسیا ثابت می باشد و در صفحه محصولات درج شده است اما لیست قیمت مونوپمپ بهلول با توجه به پروسه اعلام قیمت مدت دار و احتمال تغییر قیمت درج نمی شود

 • سلام . از مونو پمپ برای انتقال خامه و لبنیات هم میشه استفاده کرد ؟

  • سلام خدمت شما ، بله از منوپمپ برای انتقال خامه ، پنیر و لبنیات های دیگر هم استفاده میشه

  • سلام خدمت بازدید کننده محترم ، بله لاستیک ، استاتور و دیگر لوازم یدکی مونوپمپ همگی موجود هستند . اگه قطعه خاصی مد نظرتون هست شماره تماستون رو درج کنید تا همکارانمون باهاتون تماس بگیرند

 • سلام . قیمت مونو پمپ قیفی رو نیاز داشتم . لطفا با من تماس بگیرید . 33352962

 • مونو پمپ استیل چه تفاوتی با مونوپمپ های شما داره ؟

  • تفاوت اصلی که از نام آن هم مشخصه اینه که جنس بدنه این مدل از استیل ساخته شده و برای صنایعی که نیاز به مجوز بهداشت ( صنایع غذایی ) دارد استفاده میشود

  • سلام به شما همراه عزیز ، بله پمپ مونو اسکرو در اصل یکی دیگه از نام های این پمپ است که بین صنعت کاران و برخی مردم استفاده میشود

 • سلام، لطفا قیمت مونو پمپ با دبی 15 متر مکعب در ساعت برای تولید صابون رو اعلام کنید.

  • با توجه به اینکه توی رنج درخواستی شما چند مدل موجود است ، همکاران ما برای دریافت اطلاعات بیشتر با شما تماس خواهند گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتساپ
تماس و استعلام قیمت