مونو پمپ چیست ؟

مونو پمپ که به نام های منوپمپ، Moyno Pump، Mono Pump، پمپ ماردونی یا Progressive Pump پمپ حفره پیش رونده و پمپ غلیظ کش نیز شناخته میشود  ) نوعی پمپ جابجایی مثبت است و همچنین به عنوان تک پمپ اسکرو ( Single Screw Pump ) ، پمپ حفره ای و حتی پمپ غلیظ کش نیز شناخته می شود . این پمپ سیال را از طریق مکانیزم جلوبرنده و از طریق پمپاژ ، دنباله ای از شکلهای کوچک و ثابت را از طریق چرخش روتور منتقل می کند و باعث می شود که سرعت جریان حجمی متناسب با نرخ چرخش (دو طرفه) و سطح پایین برشی که در مایع پمپ شده اعمال شود .

اگر تمایلی به مطالعه کامل مقاله ندارید میتوانید از فایل صوتی زیر استفاده نمایید

معرفی برند های تولید کننده منوپمپ

تاریخچه منوپمپ

مونو پمپ ها در اندازه گیری سیال و پمپاژ مواد چسبناک یا برشی کاربرد دارند. حفره ها به سمت انتهای خود پایین می آیند و با هم همپوشانی دارند. از آنجا که یک حفره از افزایش دیگری کاهش می یابد ، مقدار جریان خالص دارای حداقل تغییر است زیرا جابجایی کل برابر است. طراحی باعث ایجاد جریانی با نبض کمی و بدون شوک می شود.

نام مونوپمپ از نام مخترع پمپ به نام رنه ماینئو ( Moineau ) گرفته شده است . بنا به رسوم هرکشوری نامی برای آن در نظر گرفته است به طور مثال در آمریکا به نام پمپ MOYNO ، پمپ مونو یا در اروپا و به طور مشخص انگلیس و در برخی مناطق هم PCM شناخته میشود .

در سال 1930 ، رنه موئینو ، پیشگام در زمینه حمل و نقل هوایی ، ضمن اختراع کمپرسور مخصوص موتورهای جت ، کشف کرد . دانشگاه پاریس به دلیل پایان نامه خود در مورد “یک کپسولیسم جدید” دکترای علوم را به دکترای علوم اعطا کرد. پایان نامه پیشگام او زمینه را تولید پمپ حفره پیش رونده یا همان منوپمپ  فراهم کرد.

طراحی منو پمپ 

منوپمپ از دو بخش اصلی روتور و استاتور تشکیل شده است که دو بخش اصلی از تمام بخش های آن است . روتور که معمولا از جنس استیل ساخته شده که معمولا کروم کاری نیز شده است . استاتور نیز از جنس الاستومر خاصی است که منعطف پذیر می باشد .

دلیل استفاده از الاستومر برای استاتور به خاطر حرکت ماردونی ، داخل آن تا حد ممکن آسان شده و همچنین کیفیت و طول عمر آن در برابر نشتی سیال به واسطه جذب آب و یا سایر اجزاء رایج مایعات پمپاژ شده، ارتقا یابد. بنابراین لازم است که حتماً سازگاری الاستومر با سیال مایع مورد توجه قرار گیرد.

ویدئو معرفی مونو پمپ

   

  در صورتی که نیاز به راهنمایی دارید

  با استفاده از فرم روبرو شماره خود را وارد نمایید تا ما با شما تماس بگیریم

  کارکرد منوپمپ

  اگر بخواهیم درباره چگونگی کارکرد این نوع پمپ صحبت کنیم باید گفت در ابتدا روتور داخل استاتور میچرخد و چرخش آن باعث تشکیل حفره هایی میشود که از سمت مکش (ورودی پمپ ) به سمت رانش پمپ ( خروجی پمپ ) انتقال می یابد و اینگونه مایع یا سیال موردنظر انتقال می یابد .

  نبود نشت بین مارپیچهای روتور و استاتور باعث میشود که سیال به طور ثابت و با دبی متناسب با سرعت دورانی پمپ جریان یابد . به جهت اینکه بین مراحل مختلف نشت نباشد ، باید یک حفره بسته وجود داشته باشد و حفره بسته بوسیله دو مقطع روتور که هر کدام با یک مقطع روی استاتور مرتبط هستند ، بوجود می آید .

  روتور حرکتی ترکیبیی دارد ، یعنی ابتدا دوران حول محور اصلی و سپس دوران خارج از مرکز محور اصلی حول محور استاور انجام میگیرد

  مشخصات فنی مونو پمپ

  با توجه به اینکه این نوع پمپ دارای مدل های متنوعی ( در زیر متن توضیح داده شده است ) می باشد مشخصات فنی هر کدام با یکدیگر متفاوت است و در زیر هر مدل مشخصات فنی هر مدل در داخل جدول مربوط به آن درج شده است و میتوانید از آن استفاده نمایید

  انواع منوپمپ

  مونو پمپ لوله ای (Pipe Mono Pump)

  منوپمپ لوله ای ( مواد غذایی ) رایج ترین مدل بوده که ورودی آن لوله ای شکل می باشد که دلیلی نام گذاری آن هم همین می باشد . منوپمپ لوله ای برای انتقال سیالات با ویسکوزیته مختلف مانند عسل، رب و سیالات حاوی ذرات جامد بوده استفاده می شود. انتقال سیالات به این منوپمپ از طریق لوله بوده که با فلنچ به پمپ متصل می شود. این سری از بسته به نوع سیال انتقالی از 2 نوع هلیکس دار و ساده تشکیل میشود

  عناصر اصلی استفاده شده در مدل لوله ای عبارتند از: یک روتور مارپیچی تک راه که داخل یک استاتور با حفره مارپیچی دو راهه میچرخد. تمامی قطعات با استفاده از سیستم مدیریت کیفیت که باعث بدست آمدن بالاترین مشخصات فنی شده و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها ساخته می شوند. در این سیستم هر پمپ به طور اختصاصی و با توجه به نیاز آن بخش صنعت، کاربرد و ماده ای که پمپ می شود طراحی و ساخته میشود.

  در روش مذکور اساس طراحی و ایجاد تنوع در پمپهای تولیدی این واحد میباشد. 8 گروه محصول شامل 27 مـدل پمپ بـا ظـرفیتهایی از  l 1/h  تا 500m3/h و فشار خروجی تا 48bar در میان این تولیدات می باشند. اگر به انتقال مواد بسیار چسبنده، انتقال بسیار دقیق حجم ناچیزی از مواد، انتقال مواد بسیار حساس دارویی و یا انتقال مواد بسیار سایا ناشی از وجود ذرات جامد در آن نیاز دارید، یکی از این تولیدات بهترین راهکار برای این نیاز شماست..

  به خرید پمپ تنها بخش کوچکی از کل سرمایه مورد نیاز سیستم پمپاژ می باشد باید بیشترین توجه به سمت هزینه های مربوط به طول عمر قطعات، هزینه  نصب و راه اندازی، هزینه لوازم یدکی و تعمیرات، هزینه مصرف انـرژی و هـزینه های مـربـوط به توقف های خط تولید ناشی از خرابی پمپ که تاثیر مستقیمی بر بازده و کارایی کل سیستم خریدار را دارد، معطوف گردد.

  مونو پمپ لوله ای

  مشخصات فنی مدل لوله ای

  بازدیدکننده محترم، در صورت بازدید این صفحه با تلفن همراه ، به دلیل بزرگی جداول لطفا جهت مشاهده جداول تصویر را به سمت چپ یا راست بکشید

   

  تیپ لوله ای حداقل مقدارحداکثر مقدار
  دبی ( مکعب بر ساعت )2200
  فشار ( بار )260
  سرعت خروجی موتور 700 rpm1400 rpm
  ورودی ( اینچ ) 28

  مونو پمپ قیف دار 

  (Hopper Mono Pump )

  تفاوت مدل قیف دار که به آن مونو پمپ هلیس دار نیز گفته میشود ، مدل از مدل لوله ای فقط در قسمت ورودی می باشد که دارای یک قیف می باشد که سایزآن بستگی به ظرفیت پمپ دارد .  در قسمت ورودی نیز دارای یک هلیکس بوده که روی شفت نصب میشود. این پمپ در انتقال سیالات دارای ذرات جامد و مواد خمیری شکل که چگالی و ویسکوزیته بالایی دارد کاربرد دارد .

  منوپمپ قیف دار دسته ای از منو پمپ ها هستند که بوسیله آن انتقال موادی با وسکوزیته بالا همانند،خمیر،میوه یا مایعات با ذرات معلق انجام میشود . منو پمپ دارای قیف بوده و از این طریق تغذیه می شوند.

  سیالات به درون قیف انتقال می یابد و بوسیله مارپیچی که برای انتقال راحت تر غلیظ و رساندن آن به روتور درون قیف تعبیه شده است،انتقال  و بعد از آن پمپاژ می شود

  لازم به ذکر است که منو پمپ قیف دار معمولا به صورت تک استیج تولید میشوند اما قابلیت آن را هم دارند که به دو اسیتج یا بیشتر تبدیل شوند.

  مونو پمپ قیف دار شبیه مدل لوله ای می باشد و فقط تفاوت در قسمت ورودی آن یک قیف قرار گرفته که اندازه این قیف بستگی به ظرفیت پمپ دارد. این مدل در قسمت ورودی دارای هلیکس (Helix) بوده که روی شافت نصب می شود.

  مونو پمپ قیف دار

  مشخصات فنی مدل قیف دار

  تیپ قیف دارحداقل مقدارحداکثر مقدار
  دبی ( مکعب بر ساعت )2200
  فشار ( بار )260
  سرعت خروجی موتور 700 rpm1400 rpm
  ورودی ( اینچ ) 28

  جهت مشاوره رایگان و استعلام مدلهای مختلف منو پمپ از طریق دکمه زیر با ما تماس بگیرید 

  منوپمپ تخلیه بشکه

  منوپمپ تخلیه بشکه که به منو پمپ عمودی هم معروف است به گونه ای طراحی شده است که قسمت اصلی پمپ وارد بشکه یا مخزن میشود و امکان تخلیه و پمپاژ میسر میگردد

  پمپ بشکه کش با نامهای Barrel Pump یا Drum Pump یا Container Pump یا Fill Pump نیز شناخته می شود. مقوله اصلی در انتخاب پمپ بشکه کش مناسب میزان گرانروی یا ویسکوزیته سیال مورد نظر می باشد. همچنین در برخی موارد کاربری خاص به این محصولات پمپ تخلیه اسید یا اسید کش نیز گفته می شود.

  پمپ تخلیه بشکه از نوع سانتریفیوژ یا گریز از مرکز هستند که یکی از پرکاربردترین مدلهای بشکه کش می باشند. مونوپمپ های بشکه کش برقی عمدتا مخصوص جابجایی سیالات رقیق با ویسکوزیته تا 800 سانتی پویز مورد استفاده قرار می گیرند. این سیالات می توانند شامل انواع حلالها، روغنها، اسیدها و نوشیدنیها باشند. جنس بدنه پمپ های برقی متناسب با نوع سیال انتخاب می شود و در جنس های استیل، PP، PVDF و آلومینیوم موجود می باشند.

  الکتروموتور این پمپ می تواند متناسب با مایع پمپ شونده و محیط از نوع ساده و ضد انفجار باشد. نوع پروانه پمپ تخلیه بشکه برقی در فشارهای بالا تا 2 بار و دبیهای کم تا 70 لیتر در دقیقه از نوع بسته و در فشارهای پایین تا 1 بار و دبیهای بالا تا 150 لیتر در دقیقه از نوع باز می باشد.

  پمپهای اسکرو (مونو پمپ تخلیه بشکه) از نوع جابجایی مثبت می باشند و عمدتا استفاده در سیالات با ویسکوزیته بالا مورد استفاده می گیرند. این پمپ ها قادر به تخلیه مایعات تا ویسکوزیته 50000 سانتی پویز از درون مخازن یا بشکه می باشند. اجزای اصلی پمپ های تخلیه بشکه اسکرو شامل مارپیچ و استاتور است. این پمپها نسبت به پمپ های سانترفیوژ دارای دبی کمتری می باشند و تا حداکثر 30 لیتر در دقیقه قابلیت پمپاژ دارند.

  دور الکتروموتور در منوپمپ های بشکه کش اسکرو متناسب با غلظت سیال تعیین می شود. جنس این پمپ ها معمولا از استیل ضد زنگ SS می باشد. از پمپ ها برای جابجایی انواع سیالات ویسکوز همچون رب، رنگ، چسب، رزین، واسگازین، مواد خمیری و … استفاده می شود

  مونو پمپ تخلیه مخزن

  مشخصات فنی تخلیه بشکه آسیا ( تخلیه مخزن )

  مدل تخلیه مخزن ( بشکه )ورودی ( اینچ )خروجی ( اینچ )فشار ( بار )دبی ( لیتر در ساعت )توان موتور ( کیلووات )خروجی در دقیقهقیمت ( به تومان )
  مونو پمپ تخلیه بشکه تیپ DMP 13288000342034.000.000
  منوپمپ تخلیه بشکه تیپ DMP 221-1/2320001.164517.200.000
  منوپمپ تخلیه بشکه تیپ DMP 332590002.264526.000.000

  منوپمپ فوم بتن

  فوم بتن به بتن سبک گفته میشود که شامل فوم ، سیمان ، آب و ماسه بادی می باشد که علاوه بر دارا بودن تمام ویژگیهای بتن معمولی ، دارای ویژگیهای منحصر بفرد خود مثل وزن کم ، مقاومت فشار زیاد ، عایق صوتی و حرارتی و صرفه اقتصادی داشتن ، می باشد . از مونوپمپ فوم بتن برای انتقال بتن میکس شده استفاده میشود که مشابه با  تیپ لوله ای می باشد فقط تفاوت آن در کناره آن یک دریچه بازدید و تخلیه وجود دارد . در این پمپ با چرخش روتور ، بتن داخل آن پمپاژ می شود .

  1. استهلاک فوق العاده کم:

  به دلیل حذف منوپمپ در این دستگاه و استفاده از قدرت باد برای پمپاژ بتن هزینه های جانبی دستگاه به شدت کاهش می یابد. از جمله تعمیر و تعویض منوپمپ که هزینه ای چند میلیونی  را در بر دارد و هر چند ماه یکبار باید قطعات داخلی منوپمپ (رتور و استاتور) تعویض شود. ولی در دستگاه های بادی تا سالیان سال نیازی به هیچ گونه هزینه ای به خاطر سیستم پمپاژ بتن وجود ندارد و همین کاهش هزینه نگهداری دستگاه عامل مهم انتخاب دستگاه های تحت فشار می باشد.

  2. عدم افت بتن:

  در دستگاههای تحت فشار باد انتقال بتن به طبقات توسط باد صورت می گیرد، به همین دلیل هیچ گونه افت بتن وجود ندارد، یعنی حجم بتن در میکسر با حجم خروجی در طبقات برابر می باشد و تعداد طبقات تاثیری در افت حجم بتن ندارد و در بالاترین طبقه نیز حجم واقعی میکسر تخلیه می شود.

  بسیاری از پیمانکاران فوم بتن پس از پایان عملیات فوم بتن با کارفرما در محاسبه متراژ با مشکل مواجه می شوند. یعنی حجم بتنی که در ساختمان اجرا شده است بیشتر از حجم بتنی است که برای همان مقدار متراژ پیش بینی می شده است. و این اختلاف متراژ انجام شده و متراژ واقعی به دلیل وجود منوپمپ در دستگاه می باشد که معمولا بین ده درصد الی سی درصد اختلاف متراژ وجود خواهد داشت.

  مونو پمپ فوم بتن

  عملکرد کلی مونو پمپ فوم بتن 

  بعد از میکس فوم بتن ، مونوپمپ وظیفه پمپاژ ملات فوم بتن را بر عهده دارد . دراین پمپ مشابه مونوپمپ لوله ای بوده اما با تفاوت که دارای یک دریچه بازدید در پهلو به جهت تخلیه مواد میباشد . پمپ زیر مخزن دستگاه بتن ساز فوم بتن نصب شده و دارای ورودی فلانج و خروجی سرشیلنگی میباشد . پمپ فوم بتن در دو رنج ظرفیت تولید و به بازار عرضه میشود .

  در پمپ فوم بتن با چرخش روتور درون محفظه استاتور، بتن میکس شده پمپاژ می شود. با تغییر در قطر روتور و استاتور و تغییر دور موتور پمپ بتنی باعث کاهش و افزایش قدرت پمپاژ پمپ می شود. با این روش علاوه بر کم شدن استهلاک دستگاه می توان فوم بتن را به صورت دقیق و تمیز اجرا کرد.

   

  مشخصات فنی منوپمپ بتونی آسیا ( پمپ فوم بتن )

  پمپ فوم بتنورودی ( اینچ )خروجی ( اینچ )فشار ( بار ) / دبی توضیحاتقیمت ( به تومان )
  تیپ P 58527 / 18000پمپ تک بدون الکتروموتور و شاسی 16.400.000
  تیپ P 80628 / 22000پمپ تک بدون الکتروموتور و شاسی 20.000.000

  مونو پمپ دوزینگ یا پمپ اندازه گیر

  از پمپ دوزینگ برای پمپاژ و انتقال مقدار دقیق و مشخصی از مواد کاربرد دارد . این پمپ برای اندازه گیری مواد با ویسکوزیته کم تا زیاد و موادی که حاوی ذرات جامد می باشد به گونه ای طراحی شده که با تغییر فشار سیستم دبی خروجی یکنواختی را داشته باشیم.

  مزایای مونو پمپ

  • انتقال سیالهای اسیدی یا بازی با ویسکوزیته و درجه حرارت و دبی های مختلف
  • انتقال موادی با حجم دلخواه
  • تعمیر و نگهداری آسان ، اقتصادی و باصرفه ( دارای عمر طولانی و هزینه نگهداری و تعمیرات ارزان )
  • طراحی منحصربفرد و تنوع کاربرد در انواع صنعت ها
  • آلودگی صوتی کم ( کمترین میزان تولید صدا )
  • قابلیت پمپاژ سیالات غلیظ و رقیق
  • دارای توانایی کارکرد روتور در دو جهت
  • به صورت خشک کار می کند. دارای جریان یکنواخت پمپاژ سیال می باشد.
  • دارای ضریب NPSH و مکش پایین است.
  • جهت استفاده در مصارف بهداشتی، مواد غذایی، صنایع دارویی ، بتن سبک ( فوم بتن ) مناسب است.

  عملکرد مونو پمپ ( مکانیزم پمپ )

  عملکرد و مکانیزم مونوپمپ به این شکل است : 

  این مدل پمپ به این صورت فعالیت میکند که روتور مداوم درون استاتور بدون اینکه در جای حرکت کند به دور خودش میچرخد و در عین چرخش روتور دسته ای از حفره های زنجیره ای ایجاد میشود که اندازه های ثابتی نیز دارد . 

  این حفره ها نیز با چرخش روتور حرکت میکنند اما حجم و شکل آنها همواره ثابت است و تغییر در آن ایجاد نمیشود و به همین دلیل سیال میتواند بدون اینکه آسیب ببیند ، از شافت ورودی ، وارد دستگاه شده و از سمت دیگر ( شافت خروجی ) خارج شود . 

  ورود سیال به دستگاه اینگونه است که ، هماهنگ با چرخش روتور مکشی ایجاد شده و سیال به وسیله ی این مکش وارد دستگاه میشود ، در نیتجه چرخش ادامه می یابد و سیال پس از دریافت پمپاژ و انتقال می یابد و از شافت خارجی ، خارج میشود. 

  یک موضوع مهم این است که حفره های درون پمپ با هم دیگر حالت همپوشانی دارند و این امر باعث میشود جریان خالص سیال با جابه جایی کلی دستگاه برابر است . 

  ویدیو نحوه عملکرد منوپمپ

  مشاهده ویدیوی بالا در یوتیوب

  دانلود از یوتیوب

  راهنمای انتخاب مونو پمپ 

  فرآیند انتخاب عبارت است از :

  تعیین اندازه و تعداد مراحل فراهم کردن شرایط مساعد برای سیال و یافتن محرکی با اندازه مناسب تامین توان مورد نیاز پمپ

  بنابراین پیش از انتخاب پمپ بیشترین اطلاعات درباره نوع سیال و کاربرد پمپ باید جمع آوری شود . یک پمپ تنها برمبنای دبی و فشار میتواند انتخاب گرد اما ویژگیهای سیال مانند لزج بودن ، سایش یا سایندگی ، اندازه بزرگترین ذرات جامد ، میزان ذرات ، شرایط مکش و دما تاثیر زیادی برا انتخاب پمپ دارد

  به طور کلی در انتخاب مونو پمپ باید موارد زیر را در نظر گرفت :

  • دبی ( ظرفیت ) مورد نیاز
  • هد ( فشار )
  •  ویسکوزیته یا لزجت
  •  سایندگی یا خورندگی موادی که در پمپ استفاده خواهد شد تا در صورت لزوم روتور و استاتور مناسب انتخاب گردد
  •  دمای سیال

  اجزای منوپمپ

  • پوسته چدنی (یاتاقان) و میل یاتاقان
  • قفل و هلیکس (گاردون)
  • روتور و استاتور 
  • درب سالنیک و نخ آبندی (پکینگ)
  •  برنجی سالنیک
  • بوش روی گردگیر+  بوش روی قفل و روتور
  • گردگیر لاستیک و بوش سالنیک
  • درب پوسته و فولی تسمه
  • کمربند فولادی و میل بازوها
  • باکس (سه راهی)

   

  اجزای مونو پمپ

  متریال مونو پمپ

  معمولا بدنه و چرخدنده از جنس چدن یا فولاد ضد زنگ
  بوش از جنس گرافیت ، کربن ، برنز ، کاربید سیلیسیم ، کاربید تنگستن ، سرامیک و غیره
  شافت از جنس فولاد ضد زنگ یا استیل استنلس

  نحوه عملکرد منوپمپ

  در ویدئوی زیر که از منوپمپ شرکتی خارجی تهیه شده است میتوانید مکانیزنم و نحوه عملکرد مونوپمپ را مشاهده نمایید

  کاربرد مونو پمپ

  • صنایع نفت و گاز و پتروشیمی: در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی از منو پمپ استفاده های گوناگونی می شود که از جمله آن می توان به پمپاژ لجن های کف مخازن و سیالات نفتی، رزین و پلیمر، استفاده در فیلتر پرس ها، جداسازی آب و روغن و انتقال گل حفاری اشاره نمود.
  • صنایع کاشی و سرامیک
  •  صنایع معدنی
  •  صنایع دریایی
  • صنایع شیمیایی مثل رنگ سازی ، صنایع داروسازی ، صنایع لاستیک و پلاستیک سازی
  • صنایع نساجی: دوزینگ مواد شیمیایی، آهار زنی، رنگ و جوهر چاپ
  • صنایع موادغذایی :انواع  بستنی و شکلات وشیرینی ، تن ماهی ، انواع سس ها، گلوتن، گلوکز و نشاسته، خمیر نان، کشک، ژلاتین خوراکی، روغن خوراکی، پالپ میوه، نوشیدنی ها مانند قهوه و چای،‌ لبنیات مانند خامه، پنیر، ماست، انواع رب، انواع کنستانتره، مربا، عسل، انواع پالپ، شربت، کنسرو
  •  صنایع آب و فاضلاب
  • صنایع چوب و کاغذ: تزریق مواد شیمیایی، کربنات کلسیم، کائولیت برای فیلتر، رزین، ماسکوئیت، بنتونیت، خمیر کاغذ، چسب، رنگ، پوشش دهی کاغذ، نشاسته
  •  صنایع آرایشی و بهداشتی: پمپاژ پماد، کرم، لوسیون، شامپو، انواع دوغاب ها و اسلاری ها، خمیردندان، مایع ظرفشویی و مایع شوینده، ژل و همچنین تزریق مواد افزودنی تحت عنوان دوزینگ پمپ
  • صنایع نیشکر: شربت شکر، ملاس، شیرآهک، عصاره مالت

  تعیین ظرفیت مونو پمپ 

  هر دستگاهی یک ظرفیت کاری دارد که مونوپمپ نیز از این موضوع استثنا نمیباشد و هر کدام از مدل های منوپمپ با توجه به ویژگی هایش ظرفیت خاصی را دارد ؛ که اگر از این خط قرمز دستگاه بگذرید به مرور زمان دستگاه داغ کرد و آسیب میبیند و از دور خارج میشود .

  عناصر تعیین ظرفیت  : 

  1. قطر روتور 
  2. عمق لنگ روتور 
  3. طول گام روتور 
  4. دور گام روتور 

  از بین چهار عنصری که نام برده شده است ، سه عامل اول برای آن مدل مونوپمپ ثابت است و بر اساس استانداردهای تولید کننده تنظیم و مشخص میشود و فقط عنصر چهارم یعنی دور گام روتور بر اساس تصمیم سازنده مشخص میشود ولی شما آنرا میتوانید تغییر دهید . 

  توصیه میشود قبل از انتخاب مونوپمپ از میزان ظرفیت آن مطلع شوید تا بتوانید مورد مناسبی را برای فعالیت خود انتخاب کنید .

  کاربردهای منوپمپ در صنایع مختلف

  لوازم یدکی منوپمپ

  لیست قیمت استاتور منو پمپ آسیا

  قطعات مصرفی مونوپمپ شامل استاتور ، روتور ، سیل مکانیکی ، لاستیک و دیگر موارد می باشد .

  تعمیر مونو پمپ 

  در مورد تعمیر منوپمپ ( پمپ ماردونی ) دقت به اجزا و ساختار کلی و همینطور توضیح بدون نقص در موضوع ویژگی های فنی منوپمپ , میبایست این قضیه را درنظر داشت که برای فهم خوبتر این مساله بایستی برای مقوله تعمیرات منو پمپ , این محصول را مورد جداسازی و آنالیز دقیق و کامل قرار داد .

  در مسئله تعمیرات منوپمپ اعم از محصولات ساخت ایران مانند مونوپمپ آسیا ،  بهلول , پارس منوپمپ و برندهای معروف خارجی منوپمپ مانند Netszch و Roto  با یک روش عالی و دقیق میتوان تعمیر را به راحتی انجام داد . در مواردی که نیاز به ساخت قطعات یدکی از مدل هایی غیر از مدل های منوپمپ آسیا وجود دارد ، این تعمیرات به صورت سفارشی انجام خواهد پذیرفت و با کاهش هزینه های تعمیرات از یک سو و جلب رضایت مشتریان از سمت دیگر به بازگردانی این تجهیر اصلی صنعتی به چرخه صنعت سرزمین قدم های موثری بردارد .

  در تعمیرات می بایست هم‌زمان به‌این دو بخش اصلی و کلیدی آن اعتنا شود و در وضعیت کلی و مشخص و معلوم , بازدیدهای به موقع و نگهداری درست میتواند به طول عمر دستگاه کمک کرده و هزینه های مربوط را کاهش دهد  .
  در تعمیرات  به طور معمول قطعه استاتور که از جنس لاستیک می باشد دچار خرابی میشود , و در صورت خشک عمل کردن به جهت اصطکاک بالا در بین روتور و استاتور و شیوه مختص پباده سازی این نوع پمپ سبب بالا رفتن ناگهانی دما شده و موجب می شود استاتور سوخته و مستهلک شود .

  پیکر بندی منوپمپ

  در استفاده از منوپمپ ها این امکان وجود دارد که براساس کاربرد و به خاطر تطابق پذیری با سیالات، با تعداد متنوعی از اجزای اصلی ، مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه به بعضی از این موارد اشاره می‌کنیم:

  • ورودی تغذیه با فیدرهای پیچ‌دار یا پره‌ای مختلف برای خردکن ذرات جامد
  • پیکربندی و متریال سازگار جهت انتقال مواد بهداشتی و آرایشی ( مانند انواع کرم )
  • مدل‌های کامپکت دوزینگ پمپ
  • مدل های عمودی برای تخلیه بشکه

  مونو پمپ ایرانی

  مونو پمپهای ساخت ایران شامل شرکت های مونوپمپ آسیا ، بهلول ، پارس و پمپیار می شود که همگی مدل های مختلفی از این نوع پمپ را تولید و عرضه میکنند .اما نکته مهم این است که اولین شرکت تولید کننده منوپمپ در ایران شرکت مونوپمپ آسیا بوده است و دارای بهترین کیفیت در بین این شرکت ها نیز می باشد .

  منوپمپ یکی از انواع پمپ های اسکرو نیز می باشد که به آن پمپ مونو اسکرو نیز می باشد

  حتما بخوانید : تعمیر مونو پمپ

  پمپ غلیظ کش خارجی 

  در این دسته از پمپ ها ، چرخدنده ها روی یکدیگر سوار و حرکت میکنند که این عمل باعث افزایش بهره وری و خروجی دستگاه میشود . 

  مزایای پمپ غلیظ کش خارجی 

  • هزینه ی کم 
  • طول عمر بالا و زیاد 
  • ایجاد هد و دبی زیاد 

  نقص های پمپ غلیظ کش خارجی 

  • امکان وجود آمدن اختلال در عملکرد دستگاه در صورت ورود هرگونه عنصر خارجی 
  • در صورت تماس یاتاقان با سیال ، آن بخش آسیب میبیند . 

   

  مونوپمپ خارجی مورد استفاده است در صنایع : 

  • در انتقال روانکار های صنعتی 
  • پمپاژ مواد شیمیایی 
  • مورد استفاده برای انتقال انوا سیالات باز و اسیدی 
  • در صنایع غذایی 
  • در پمپاژ مواد غلیظ

  متریال های استفاده شده در ساخت مونوپمپ خارجی 

  • بدنه و چرخدنده ساخته شده از جنس چدن خاکستری ، برنز ، پلیمر میباشد . 
  • بوش از استیل ، برنز ، کربن…. میباشد 
  • شافت از استیل ، فولاد ، سرامیک ساخته میشود . 

  تاریخچه منوپمپ

  پمپ حفره پیشرونده یک نوع پمپ جابجایی مثبت است و همچنین به عنوان پمپ حفره پیشرونده ، پمپ حفره پروگ ، پمپ پیچ غیر عادی یا پمپ حفره شناخته می شود. این سیال با استفاده از پیشرفت ، از طریق پمپ ، دنباله ای از حفره های کوچک و ثابت و گسسته را هنگام چرخاندن روتور خود منتقل می کند. این امر منجر به تناسب سرعت جریان حجمی با سرعت چرخش (دو طرفه) و اعمال سطوح پایین برشی بر سیال پمپ شده می شود.

  این پمپ ها در اندازه گیری سیال و پمپاژ مواد چسبناک یا حساس به برش کاربرد دارند. حفره ها به سمت انتهای آنها باریک شده و روی هم قرار می گیرند. همانطور که یک حفره کاهش می یابد ، حفره دیگر افزایش می یابد ، مقدار جریان خالص دارای حداقل تغییرات است زیرا کل جابجایی برابر است. این طراحی منجر به جریانی با پالس کمی یا بدون نبض می شود.

  معمول است که تجهیزات با نام سازنده یا نام محصول مشخص شوند. از این رو نام ها می توانند از صنعتی به صنعت دیگر و حتی منطقه ای متفاوت باشند. مثالها عبارتند از: Moineau (پس از مخترع ، René Moineau). 4 مجوز اصلی تولید به: پمپ MOYNO [آمریکا] ، پمپ مونو [انگلستان ، اروپا] ، Gardier [بلژیک] و PCM.

  پمپ حفره پیشرونده همچنین می تواند به عنوان یک موتور (موتور گلی) عمل کند هنگامی که سیال در داخل آن پمپ می شود. برنامه های کاربردی شامل حفاری چاه جهت دار است.[ویکیپدیا]

  مشکلات احتمالی مونوپمپ و دلایل آن

  گروه صنعتی درویش به عنوان نمایندگی رسمی مونوپمپ مشهد آمادگی توزیع مستقیم هر کدام از قطعات پمپ ها را دارد . به خاطر تولید ایران بودن انواع پمپ ها به راحتی میتوانید قطعات را تهیه نمایید

  منو پمپ ها با اسم های پمپ اسکرو ، پمپ ماردونی نیز شناخته میشود که میتوانید جهت استعلام قیمت پمپ ماردونی و یا دیگر پمپ های منوپمپ مشهد با ما تماس بگیرید

  شاید به این موارد نیز نیاز پیدا کنید

  طرز کار مونوپمپ

  دانلود کاتالوگ ها

  پمپ فوم بتن

  لیست قیمت مونو پمپ 

  شرکت تولید کننده لیست قیمت
  قیمت منو پمپ آسیا لیست قیمت مونو پمپ آسیا
  قیمت مونو پمپ بهلولقیمت پمپ بهلول
  قیمت پمپ روتو
  قیمت پمپ نچمونو پمپ نچ Netzsch
  قیمت پمپ Allweilerقیمت پمپ Allweiler

  با عرض پوزش لیست قیمت و انتخاب مدل دقیق تمامی محصولات نیاز به استعلام تلفنی دارد .

  گروه صنعتی درویش در زمینه مشاوره، تامین و فروش مونو پمپ آسیا و قطعات مونوپمپ فعالیت دارد و در پاسخگوی سوالات فنی یا هرگونه مشکل مشتریان محترم می باشد.

   

  لطفا جهت مشاوره رایگان و استعلام و دریافت لیست قیمت با کارشناسان گروه صنعتی درویش تماس حاصل نمایید.

  در ویدئوی زیر میتوانید یکی از کاربردهای منوپمپ را در صنعت موادغذایی و به خصوص لبنیات مشاهده نمایید

  سوالات متداول : 

  مونو پمپ آسیا دارای گارانتی می باشد؟

  بله تمامی محصولات منوپمپ دارای یک سال گارانتی میباشد


  0/5


  ( 0 نظر )

  کدام شرکت ها در ایران تولید کننده مونو پمپ هستند ؟

  شرکت های منوپمپ آسیا ، مونوپمپ بهلول و پارس تولید کنندگان رسمی این پمپ ها در ایران می باشند


  0/5


  ( 0 نظر )

  آیا تعمیرات مونو پمپ نچ هم انجام می دهید ؟

  تا جایی که امکان داشته باشد و بتوان از لوازم یدکی منوپمپ نچ قطعه ساخت بله امکانش وجود دارد


  0/5


  ( 0 نظر )

  همچنین میتوانید برای اشتراک گذاری مطالب ما از طریق لینک های کوتاه زیر نیز اقدام نمایید

  BitlyIs GoodTinyURL

  مونو پمپ دست دوممونو پمپ کوچکلیست قیمت مونو پمپاجزا مونو پمپ
  لاستیک مونو پمپقطعات مونو پمپمونو پمپ استیل

  0/5 ( 0 نظر )

  نظرات (٪)

  1. محمد دارستانی
   فروردین 20 1400 \ق.ظ\31 2:30 ق.ظ

   سلام . ممنون از اطلاع رسانی دقیقتون
   فقط یه سوال داشتم
   تو سال 1400 لیست قیمت تغییر داشته ؟

   • مدیریت
    اردیبهشت 09 1400 \ق.ظ\31 12:20 ق.ظ

    بله . قیمت های همه مدل مونو پمپ آسیا تو سال 1400 تغییر داشته که میتونید برای استعلام با ما در تماس باشید

  2. دیبا فرهانی
   خرداد 04 1400 \ب.ظ\31 7:51 ب.ظ

   سلام چرا قیمت دقیق مونو پمپ بهلول و آسیا رو قرار نمیدید ؟

   • مدیریت
    خرداد 05 1400 \ق.ظ\31 9:29 ق.ظ

    سلام . لیست قیمت مونو پمپ آسیا ثابت می باشد و در صفحه محصولات درج شده است اما لیست قیمت مونوپمپ بهلول با توجه به پروسه اعلام قیمت مدت دار و احتمال تغییر قیمت درج نمی شود

  3. مهرنوش زیوری
   خرداد 15 1400 \ب.ظ\31 7:00 ب.ظ

   سلام . از مونو پمپ برای انتقال خامه و لبنیات هم میشه استفاده کرد ؟

   • مدیریت
    خرداد 15 1400 \ب.ظ\31 7:12 ب.ظ

    سلام خدمت شما ، بله از منوپمپ برای انتقال خامه ، پنیر و لبنیات های دیگر هم استفاده میشه

  4. خرداد 22 1400 \ق.ظ\31 12:09 ق.ظ

   خسته نباشید
   قطعات به خصوص لاستیک مونو پمپ هم موجود دارید ؟

   • مدیریت
    خرداد 24 1400 \ق.ظ\31 12:59 ق.ظ

    سلام خدمت بازدید کننده محترم ، بله لاستیک ، استاتور و دیگر لوازم یدکی مونوپمپ همگی موجود هستند . اگه قطعه خاصی مد نظرتون هست شماره تماستون رو درج کنید تا همکارانمون باهاتون تماس بگیرند

  5. حمید عسکری
   تیر 20 1400 \ق.ظ\31 12:04 ق.ظ

   سلام . قیمت مونو پمپ قیفی رو نیاز داشتم . لطفا با من تماس بگیرید . 33352962

   • تیر 20 1400 \ق.ظ\31 12:12 ق.ظ

    سلام بازدید کننده گرامی . از دو روش میتونید قیمت رو دریافت کند . اول اینکه از طریق صفحه هر برند میتونید قیمت رو به دست بیارید . روش دوم هم تماس با کارشناسان فروش ماست

  6. فرشاد حمیدی
   تیر 27 1400 \ق.ظ\31 12:38 ق.ظ

   آیا امکان تغییر دبی و فشار از طرف سازنده مونو پمپ می باشد ؟

   • تیر 27 1400 \ب.ظ\31 1:20 ب.ظ

    بله امکان سفارشی سازی مدل ها توسط سازنده های مونو پمپها وجود دارد

  7. علی آذری
   مرداد 11 1400 \ب.ظ\31 3:15 ب.ظ

   مونو پمپ استیل چه تفاوتی با مونوپمپ های شما داره ؟

   • مرداد 11 1400 \ب.ظ\31 3:31 ب.ظ

    تفاوت اصلی که از نام آن هم مشخصه اینه که جنس بدنه این مدل از استیل ساخته شده و برای صنایعی که نیاز به مجوز بهداشت ( صنایع غذایی ) دارد استفاده میشود

  درج نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.