در مورد تعمیر مونو پمپ ( پمپ ماردونی ) دقت به اجزای مونو پمپ و ساختار کلی مونو پمپ و همینطور توضیح بدون نقص در موضوع ویژگی های فنی مونو پمپ , میبایست این قضیه را درنظر داشت که برای فهم خوبتر این مساله بایستی برای مقوله تعمیرات مونو پمپ , این محصول را مورد جداسازی و آنالیز دقیق و کامل قرار داد . در مسئله تعمیرات منوپمپ اعم از مونو پمپ ساخت ایران مانند منوپمپ آسیا ، مونو پمپ بهلول , پارس مونو پمپ و برندهای معروف خارجی منوپمپ مانند Netszch و Roto  با یک روش عالی و دقیق میتوان تعمیر را به راحتی انجام داد . در مواردی که نیاز به ساخت قطعات یدکی از مدل هایی غیر از مدل های منوپمپ آسیا وجود دارد ، این تعمیرات به صورت سفارشی انجام خواهد پذیرفت و با کاهش هزینه های تعمیرات مونو پمپ از یک سو و جلب رضایت مشتریان از سمت دیگر به بازگردانی این تجهیر اصلی صنعتی به چرخه صنعت سرزمین قدم های موثری بردارد .

مونوپمپ یا به اصطلاح پمپ ماردونی بخشی از پمپ های نقل وانتقال مثبت می‌باشند , که از دو بخش با اهمیت درست شده است . روتور که بخشدوار تجهیز می‌باشد , و از فرآورده فولاد ضد زنگ که اصطلاحا استنلس استیل میباشد, و استاتور که بخش ثابت منو پمپ است , و از فرآورده پلاستیک یا لاستیک ساخته میشود .
در تعمیرات مونو پمپ می بایست هم‌زمان به‌این دو بخش اصلی و کلیدی آن اعتنا شود و در وضعیت کلی و مشخص و معلوم , بازدیدهای به موقع و نگهداری درست میتواند به طول عمر دستگاه کمک کرده و هزینه های مربوط را کاهش دهد  .
در تعمیرات مونو پمپ به طور معمول قطعه استاتور که از جنس لاستیک می باشد دچار خرابی میشود , و در صورت خشک عمل کردن به جهت اصطکاک بالا در بین روتور و استاتور و شیوه مختص پباده سازی این نوع پمپ سبب بالا رفتن ناگهانی دما شده و موجب می شود استاتور سوخته و مستهلک شود .

مشکلات احتمالی مونوپمپ و دلایل آن

مونوپمپ استارت نمیشود
مونوپمپ مکش ندارد
فشار در منوپمپ کم است
تعمیر روتور استاتور منو پمپ
اینستاگرام گروه صنعتی درویش
کانال اپارات مونوپمپ درویش
کانال تلگرام گروه صنعتی درویش
پینترست ما
0/5 ( 0 نظر )