مونوپمپ فوم بتن چیست ؟

قبل از تعریف مونوپمپ فوم بتن ، ابتدا باید با بتن سبک آشنا شد .

بتن سبک که بتن اسفنجی نیز به آن گفته میشود دارای ساختاری شامل حباب های منظم هوا داخل بتن میباشد . فوم بتن از ترکیب سیمان ، ماسه بادی ، آب و فوم  تشکیل می شود  .

فوم بتن در کنار داشتن  خاصیت های بتن معمولی ، دارای وزن کم ، مقاومت فشاری بالا ، عایق حرارتی و صوتی مناسب ، هزینه مالی پایین، سرعت در اجرای کف سازی و بدلیل سبکی باعث کاهش بار مرده ساختمان میشود .

 

مونوپمپ فوم بتن چه کاری انجام میدهد ؟

بعد از میکس فوم بتن ، مونوپمپ وظیفه پمپاژ ملات فوم بتن را بر عهده دارد . این پمپ مشابه مونوپمپ لوله ای بوده با این تفاوت که دارای یک دریچه بازدید در پهلو به جهت تخلیه مواد میباشد . پمپ زیر مخزن دستگاه بتن ساز فوم بتن نصب شده و دارای ورودی فلانج و خروجی سرشیلنگی میباشد . این پمپ ها در دو رنج ظرفیت تولید و به بازار عرضه میشود .

مونوپمپ فوم بتن

قیمت مونوپمپ فوم بتن

شرکت های تولید کننده مونوپمپ فوم بتن

منوپمپ بهلول
مونوپمپ آسیا

مزایای مونوپمپ فوم بتن

1. استهلاک فوق العاده کم:

به دلیل حذف منوپمپ در این دستگاه و استفاده از قدرت باد برای پمپاژ بتن هزینه های جانبی دستگاه به شدت کاهش می یابد. از جمله تعمیر و تعویض منوپمپ که هزینه ای حدود دو و نیم میلیون تومان را در بر دارد و هر چند ماه یکبار باید قطعات داخلی منوپمپ (رتور و استاتور) تعویض شود. ولی در دستگاه های بادی تا سالیان سال نیازی به هیچ گونه هزینه ای برای سیستم پمپاژ بتن وجود ندارد و همین کاهش هزینه های نگهداری دستگاه عامل مهمی برای انتخاب دستگاه های تحت فشار می باشد.

2. عدم افت بتن:

در دستگاه های تحت فشار باد انتقال بتن به طبقات توسط باد صورت می گیرد، به همین دلیل هیچ گونه افت بتن وجود ندارد، یعنی حجم بتن در میکسر با حجم خروجی در طبقات برابر می باشد و تعداد طبقات تاثیری در افت حجم بتن ندارد و در بالاترین طبقه نیز حجم واقعی میکسر تخلیه می شود.

بسیاری از پیمانکاران فوم بتن پس از پایان عملیات فوم بتن با کارفرما در محاسبه متراژ با مشکل مواجه می شوند. یعنی حجم بتنی که در ساختمان اجرا شده است بیشتر از حجم بتنی است که برای همان مقدار متراژ پیش بینی می شده است. و این اختلاف متراژ انجام شده و متراژ واقعی به دلیل وجود منوپمپ در دستگاه می باشد که معمولا بین ده درصد الی سی درصد اختلاف متراژ وجود خواهد داشت.

  گروه صنعتی درویش با سابقه ای بیش از 50 سال در قطب صنعت کشور.

  آدرس:

  تهران، خیابان سعدی جنوبی- کوچه شهید فخرایی - پاساژ صدقی نژاد - پلاک 5

  شماره تماس:

  02133116747

  ایمیل:

  info@darvishgr.com