پمپ هلیس دار یا منوپمپ قیفی چیست ؟

همانطور که قبلا گفته شده است مونوپمپ ها یکی از پر استفاده ترین ابزار آلات صنعتی می باشد ، این نوع از دستگاه ها در دسته ی پمپ های جریان مثبت قرار دارند و در بیشتر صنایع همچون صنایع غذایی ، تولید مواد شوینده و مواد بهداشتی و.. کاربرد دارد 

در بسیاری از زمینه ها مخلوط شدن یکسان چند سیال و یا ماده با همدیگر اهمیت بسیاری دارد و مونوپمپ راه حل این مشکل میباشد .

در بسیاری از صنایع برخی نکات بسیار با اهمیت میباشد ، نکاتی همچون : آسیب نرسیدن به بافت سیال در هنگام پمپاژ ، سریع عمل کردن دستگاه ، عملکرد نرم ، استریلیزه بودن دستگاه و … 

این نکات بیشتر برای صنایع تولید مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی حائز اهمیت میباشد ، به طور مثال در تولید شامپو ها دو اصل مهم وجود دارد مخلوط همسان مواد تشکیل دهنده و عدم بیش از حد شل شدن مایع میباشد و همینطور چون که شامپو مرتبط به سلامت افراد است دستگاه ها آن باید استریلیز بوده تا از انتظار باکتری و کثیفی های دیگر در شامپو جلوگیری شود .

این شرایط در صنایع غذایی نیز وجود دارد ، در زمان مخلوط کردن سیالات برای درست کردن موادی همچون ماست و شیر ، هم باید مواد های نگهدارنده به خوبی با محصول مخلوط شوند و هم نباید در هنگام پمپاژ و انتقال سیال به بافت آن آسیب وارد شود و از یک طرف نیز سلامت مواد غذایی مهمترین اولویت میباشد 

با توجه به توضیحات بالا احتمالا به نتیجه رسیدید که انتخاب نوع درست مونوپمپ در بسیاری از چقدر مهم است و  اهمیت دارد . 

یکی از مدل های  پمپ ، مونو پمپ هلیس دار میباشد . 

در این مدل از نوعی قطعه به قفی شبیه است استفاده میشود برای سهولت در وارد کردن سیالات به درون دستگاه میباشد . این قطعه همانند یک لوله میباشد که به ورودی دستگاه وصل شده و مناسب برای فعالیت هایی است که سیال ذرات جامد داشته و یا حالت خمیری بالایی دارد . 

سایز لوله ی قیف مانند متفاوت بودن و افراد میتوانند با توجه به نیاز و همچنین توان دستگاه آن را انتخاب کرده و نصب نمایند ؛ همچنین این دستگاه هم میتواند به صورت تک استیجی و دو استیجی و حتی بیشتر تولید شده و به عرضه برسد ؛ البته به صورت معمولی تولید کنندگان آن را به صورت تک استیجی تولید میکنند ولی میتوان آن را به چند استیجی نیز تبدیل کنید . 

عملکرد مونوپمپ قیفی :

همانطور که پیشتر گفته به دلیل استریلیزه بودن دستگاه منو پمپ از آن بسیار در صنایع تولید مواد غذایی استفاده میشود . 

منو پمپ هلیس دار ، یکی از مدل های این نوع دستگاه میباشد که بیشتر برای خرد کردن و مخلوط کردن استفاده میشود . 

یکی از مزایای این دستگاه , عدم آسیب به بافت سیال ، انتقال سریع سیال ، عملکرد بسیار نرم آن میباشد که به همین دلیل نیز یکی از مشتریان درجه یک این محصول تولید کنندگان سس ، رب و… میباشد . 

عملیات این دستگاه با وارد شدن سیال از طریق قیف شروع میشود ، سپس سیال از طریق مارپیچ درون دستگاه به روتر انتقال یافته و به درون دستگاه را پیدا میکند . 

در صورت نیاز به مشاوره در مورد اندازه ی قیف مورد نیازتان و حتی پمپ مناسب برای کسب و کار خود میتواند با استفاده از راه های تماس با همکاران ما تماس بگیرید . 

در صورت ارتباط از طریق پیامک همکاران ما در اسرع وقت و حتی در روزهای تعطیل نیز پاسخگوی پیام مشتریان خود میباشد . 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *