دوزینگ پمپ یکی از پر استفاده ترین ابزارهای صنعتی است که امروزه در بیشتر زمینه ها از آن استفاده میشود که به واسطه ی همین گسترده ی استفاده از آن مدل های مختلفی نیز طراحی و تولید میشود ، یکی از مدل های مونو پمپ ، پمپ دوزینگ یا اندازه گیر میباشد . 

مونوپمپ اندازه گیر : 

این دستگاه همانطور که از اسمش نیز معلوم است ، قابلیت انجام اندازه گیری سیال ورودی را دارد ، به همین دلیل نیز در زمینه هایی استفاده میشود  که باید مقدار اولیه ی ورود اندازه گیری شود . 

این دستگاه عملکردش به گونه ای است که با بالا و پایین شدن مقدار ذرات جامد و فشار سیستم ، باز هم خروجی یکپارچه ای را تحویل میدهد . 

این دستگاه همچنین توانایی این را دارد که در نوسانات کم عمل پمپاژ را انجام دهد ، این امر برای پمپاژ مواد رقیق تا مواد دارای ذرات جامد و همچنین دارای حالت شیمیایی خورندگی ، بسیار مناسب است . 

تجهیزات جانبی پمپ اندازه گیری :

این پمپ همانند پمپ های دیگر برای عملکرد درست و کامل به یکسری ابزارهای جانبی نیاز دارد ، مانند :

شیر اطمینان : از این قطعه برای جلوگیری از زیاد شدن فشار در قسمت خروجی استفاده میشود ، همچنین وظیفه دارد از لوله ها نیز مراقبت کند. 

دمپر پالس : این قطعه نیز در قسمت خروجی است که ، باعث تبدیل خروجی پالسی پمپ به یک خروجی ثابت ، میشود . 

شیر یا Back Pressure : از این قطعه زمانی استفاده میشود اختلاف فشار suction و discharge کمتر از 1.5 باشد . این دستگاه وظیفه دارد جلوی جریان پیدا کردن سیال به دلیل کم بودن فشار را بگیرد . 

صافی : این قطعه وظیفه ی مراقبت از شیرهای یک طرفه ی دوزینگ پمپ در برابر آلودگی و غبار ها و اجسام خیلی ریز ، مراقبت کند . 

فروشگاه پمپ درویش یکی از تامین کنندگان انواع مونوپمپهای ایرانی و خارجی در ایران است که تا به امروز با توجه به نیاز روز کشور مدل های مختلف مونوپمپ با برندهای مختلف را وارد کرده و برای مشتریان خود به عرضه بگذارد . 

در صورت تمایل به سفارش ، آگاهی از قیمت محصولات و استفاده از مشاوره رایگان  برای انتخاب پمپ مورد نیاز با همکاران ما تماس بگیرید . 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتساپ
تماس و استعلام قیمت